1803/1709
Viktoriansk serveringsbakke af sortlakeret papmaché, rigt indlagt med perlemor i form af fasaner og blomstrende træer. 19. årh. L. 76. B. 51.
Afskalninger og krakeleringer. Ridser og mærker, primær på bagsiden. Bøjet kant.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag