2024/4
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Landskab fra Villeneuve, Frankrig. Sign. P. Mönsted, Villeneuve 86. Olie på lærred. 32×45.
Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. juni 2020
Vurdering
Hammerslag