2048/743
Dansk møbeldesign
Sybord af teak, front med skuffe og flettet kurv. 1960'erne. H. 60. L. 55. B. 38.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Top med større stødmærker. Vandskjolder. Flettet kurv med mindre defekter.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag