12022/195
Et par danske rigt profilerede stik rammer af udskåret og forgyldt træ. 19.årh.s begyndelse. Med orig. ophæng. 50,5×40 cm. Lysmål 40,5×30 cm. (2)
Fremstår med ensartet patina. Slid og overflade skrammer
Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020
Vurdering
Hammerslag