12022/​195

Et par danske rigt profilerede stik rammer af udskåret og forgyldt træ. 19.årh.s begyndelse. Med orig. ophæng. 50,5×40 cm. Lysmål 40,5×30 cm. (2)

Fremstår med ensartet patina. Slid og overflade skrammer

Kunst, antikviteter & design, 28. maj 2020

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK