Foto endnu ikke klar
895/​572

Poul Anker Bech (f. Taars 1942, d. 2009)

“Morgendagen”, 2001. Sign. Bech samt sign. på bagsiden P.A. Bech med titel og årstal. Olie på lærred. 160×132.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk

Malerier og skulpturer, 16. juni 2020

Vur­dering

200.000–250.000 DKK

Hammerslag

290.000 DKK