1746/29
Julius Exner (f. København 1825, d. sst. 1910)
“Sangundervisning”. Interiør fra Amager. Sign. Exner. Bly og pen på papir monteret i passepartout. Lysmål 19,5×25.
Papiret er gulnet. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag
28 bud