872/1243
Sigvard Bernadotte (f. 1907, d. 2002)
Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik med geometrisk mønster i grå, blå, brune og rosa nuancer. Udført midt 20. årh., Sverige. Sign. SB. L. 242. B. 166.
Møbler, belysning og tæpper, 8. juni 2017
Vurdering
Hammerslag