1831/1559
Samling af seks diverse stager af malm. 18.-19. årh. H. 11–15. (6)
En stage med afslag på fod. To stager med ikke samhørende fod og stamme, den ene kan ikke skrues helt sammen. Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Nogle løse ved samling.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag