895/​61

Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)

En livlig vinterdag ved Vesterbro Passage i København med Rådhuspladsen i baggrunden. Sign. Paul Fischer 1913. Olie på lærred. 85×94.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk

Malerier, 9. juni 2020

Vur­dering

400.000–500.000 kr.

Hammerslag

680.000 kr.