895/61
Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
En livlig vinterdag ved Vesterbro Passage i København med Rådhuspladsen i baggrunden. Sign. Paul Fischer 1913. Olie på lærred. 85×94.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020
Vurdering
Hammerslag