1921/1690
Jaeger-LeCoultre “Rue de la Paix” bordur af messing og sort/blå lak i form af gadelampe, beige skive med romertal, signeret LeCoultre, 8 (days), Swiss. Ca. 1960. H. 28 cm.
Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Renset og justeret 10–12-2018.
Varia, 23. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
18 bud