2124/738
Tue Poulsen (f. København 1939)
Bordlampe af stentøj med indridsninger i relief. Delvis dekoreret med brun og grå glasur. Usign. H. ekskl. fatning 50. H. inkl. skærmholder 69.
Almindelig brugsslitage.
Moderne kunst og design, 15. juni 2021
Vurdering
Hammerslag