2421/34
Ubekendt maler, 19. årh.
Skibsportræt af Skonnertbrig “Marie”, 1894. Utydeligt signeret, dateret Genoa 1894. Gouache og akvarel på papir. Lysmål 55×75.
Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet. Enkelte fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag