12013/25
Oval madspand af kobber, siderne med “ører”, låg med greb. Danmark 18./19. årh. H. 25. B. 25. D. 20.
Patina. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 26. marts 2020
Vurdering
Hammerslag