2440/818
Fog & Mørup
“Fakkellampen”. Bordlampe med overskærm og fod af patineret metal, lampestamme af matteret røgfarvet glas. Model E 6273. Udført hos Fog & Mørup i 1930'erne. H. 44.
Dette emne handles i fuldmoms
Brugsslitage. Ridser og mærker. Irpletter. Mindre revne/afslag nederst på stamme skjult bag monteringen. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering