2022/124
Hans Smidth (f. Nakskov 1839, d. Frederiksberg 1917)
Får ved en husgavl. Sign. H. Smidth. Olie på lærred. 37×23.
Krakeleringer. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. maj 2020
Vurdering
Hammerslag