2434/265
Carl Høyrup (f. 1893, d. 1961, dansk maler)
Vinterparti med to fløjlsænder. Sign. C. Høyrup. Olie på lærred. 61×87.
Behov for rensning. Krakeleringer. Trykmærker fra blædramme.
Vurdering
860120 |