1926/1557
Vaser, lysestager og skål af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i krakeléglasur, blågrønne farver og guld. H. 5,5–19,5. (10)
Nr. 457/3334, 497/3334, 457/3335, 457/3538, 457/3303, 698/3582, 5005/1241, 457/3033 og 5004/2664.
Brugspatina, herunder ridser og mærker. Skål med mindre kantafslag.
Varia, 27. juni 2019
Vurdering
Hammerslag
12 bud