1926/​1557

Vaser, lysestager og skål af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i krakeléglasur, blågrønne farver og guld. H. 5,5–19,5. (10)

Nr. 457/3334, 497/3334, 457/3335, 457/3538, 457/3303, 698/3582, 5005/1241, 457/3033 og 5004/2664.

Brugspatina, herunder ridser og mærker. Skål med mindre kantafslag.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

460 DKK

12 bud

460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK