841/1131
Jens Jørgen Thorsen (f. København 1932, d. Växtorp, Sverige 2000)
“Ann-Charlottes krøllede trekant i Zugspitze, Alpenglühn”. Sign. Thorsen. Olie på trekantet lærred. 65×75.
Sælges på foranledning af SKAT.
Malerier, grafik og sølv, 12. juni 2013
Vurdering
Hammerslag