1435/509
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 304”. Spisebord med plade og endeklapper af teak, stel med sabelkrydsben af eg, forsynet med rund messingbøjle. Udført og stemplet hos Andreas Tuck. H. 72. L. 128/238. B. 86.
Tegn på brug, herunder ridser, mærker, pletter og skjolder.
Moderne kunst og design, 26. august 2014
Vurdering
Hammerslag
24 bud