1541/121
Aert de Gelder, efter, 18. årh.
Ester og Mordokaj. Usigneret. Olie på træ. 38×48.
Proveniens: Brandeis University, Art Collection nr. 1962. 71, gave fra George J. Goldstein, Chigaco 1962.
Ridser og mærker. Krakeleringer. Afskalninger. Træet buler.
Ældre malerier og møbler, 5. oktober 2015
Vurdering
Hammerslag