2131/150
Lågpokal af sølv, rigt smedet med og graveret med egeløv. P. Hertz, København 1855. Vægt ca. 560 g. H. 25,5.
Stand opdateret 21/7–2021
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Låg graveret. Svage spor efter tidligere graveringer på side. Lågknop mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
12 bud