2435/576
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj modelleret i firsidet form med cirkulær munding. Dekoreret med mørkeblå glasur. Sign. E.ST.N. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. Udført 1950–1968. H. 15,5.
2. sortering - delvis manglende glasur.
Vurdering
101714 | ||
1143121 | ||
922832 |