2447/271
Seks brødbakker af bemalet metal, en med motiv af Kongns Nytorv med statuen af Christian V, flere med hanke af messing. 19. årh. L. ca. 30 cm. (6)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med krakeleringer, malingsafslag og rep.
Vurdering
Hammerslag
16 bud
1990 | ||
5536 (Autobud) | ||
1990 | ||
5536 | ||
1990 (Autobud) | ||
5536 | ||
1990 (Autobud) | ||
5536 | ||
1990 (Autobud) | ||
68993 | ||
1990 | ||
68993 (Autobud) | ||
1990 | ||
68993 (Autobud) | ||
5536 | ||
68993 |