2438/​297

Russisk Gudsmoderikon “Alle sørgendes Glæde”. Tempera på træ. Forsænket billedflade. Ca. 1800. 31×24,5.

Mindre krakeleringer. Ridser og mærker. Restaureret.

Ældre malerier, møbler og varia, 16. september 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag