Ubekendt maler, 18-19. årh.
Aftenlandskab med en tyr på en mark omgivet af græssende køer og får. Senere betegnet A.?? Olie på lærred. 83,5×102,5.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer. Retoucheringer. Skade/hul i lærred. Mindre afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021
27 bud