2421/68
Seks kaptajnstole af bejdset elme- og egetræ, balusterformede sprosser og ben hvorimellem fodlister. Cirka 1900. (6) .
Brugsslitage. Ridser og mærker. Naturlige revner i træet. Limrester. Enkel stol med en løs samling ved ryg.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. maj 2024
Vurdering
Hammerslag