891/157
Et Régence konsol af udskåret og forgyldt træ, orange-rød og grå plade af marmor, buet sarg udskåret med en maskaron, acanthusblade og ornamentik. Ca. 1720. H. 85. L. 132. D. 72,5.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk
Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019
Vurdering
Hammerslag