891/​157

Et Régence konsol af udskåret og forgyldt træ, orange-rød og grå plade af marmor, buet sarg udskåret med en maskaron, acanthusblade og ornamentik. Ca. 1720. H. 85. L. 132. D. 72,5.

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper og varia, 27. november 2019

Vur­dering

75.000 DKK

Hammerslag