2104/1131
Jadearmbånd af 14 kt. guld prydet med syv udskårne jader i form af blomst. B. ca. 1,5 cm. L. ca. 17,5 cm. Ca. 1940'erne.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 27. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud