1908/1623
Børnesengetæppe i patchwork i blå, røde og brunlige farver. 18. årh. 109×83 cm. I ramme.
Ifølge oplysninger er tæppet fremstillet 1790erne.
bleget, del af kant mangler. Undersøgt i ramme uden garanti for skjulte fejl.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud