Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
Rundt vendbart bakkebord af Rio-palisander med grønglaserede “Azur” fliser fra Kronjyden, Randers. Model 453. Stemplet Nissen Danmark. Udført hos Nissen, Langaa. H. 46. Diam. 49.
Litteratur: Richard Nissen katalog, 1966.
CITES-certifikat gyldigt indenfor EU medfølger.
Let brugsslitage. Let falmet.
Quistgaard, 10. maj 2016
20 bud