2119/89
To orientalske tæpper. Nain tæppe, Persien. Ca. år 2000. 168×113. Samt Kashmir tæppe, Indien. 21. årh. 213×140.(2)
168×113: Intet at bemærke. 213×140: Skjold ved fynser i ene ende. Delvis let slitage på kanter.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud