2041/9016
Dansk rokoko kommode af guldstafferet nøddetræ, med senere plade af hvid marmor, svungen ligeknækket front med fire skuffer. Restaureret, 18. årh.s midte. H. 89. B. 71. D. 48.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret. Nøgle medfølger.
Selected, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
27 bud