2450/​670

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Sybord af palisander, udtrækskurv af flet med bakke med små rum. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 50. L. 60. B. 44.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Let falmet.

I Aarhus
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?