1950/281
Gandhara relief af skifer i form af Atlas. 3. årh. H. 15 cm. B. 23 cm. D. 7 cm.
Proveniens: Henning Holck-Larsen 1907–2003.
Afslag og slitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag
16 bud