1705/9006
Valdemar Foersom Hegndal (f. Randers 1916)
Stående figur. Sign. V.F.H. 66. Skulptur af udskåret træ. H. 26.
Kunsten i og omkring Aarhus, 31. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
17 bud