2006/476
Et par jardinièrer af messing, støbt med kvindebuster, ansigter og blomster. Skønvirke stil. 20. årh. H. 17,5. L. 49. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
31 bud