2125/7040
En samling på fire tvillingefigurer, Ere Ibeji. Udskåret patineret træ, glasperler og skaller. Yoruba, Nigeria. H. 22–30. (4)
Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.
Tribal art, 27. juni 2021
Vurdering
Hammerslag