2125/​7040

En samling på fire tvillingefigurer, Ere Ibeji. Udskåret patineret træ, glasperler og skaller. Yoruba, Nigeria. H. 22–30. (4)

Proveniens: Ex. Gammel dansk privatsamling.

Tribal art, 27. juni 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

1.500 DKK

1.500 DKK