1931/30
Svensk kommode af blåmalet træ. Gustaviansk form, 19. årh.s anden halvdel. H. 80. B. 94. D. 45.
Slitage. Smal revne i pladen. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 29. juli 2019
Vurdering
Hammerslag