1946/11
Et par kinesiske armstole af elmetræ. 19. årh. sidste halvdel. (2)
Proveniens: Sjællandsk herregård.
Tydelige brugs- og alderstegn.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag