2438/​922

Poul M. Volther (f. 1923, d. 2001)

“Corona”. Skammel stel af stål, monteret på firpas fod, sæde betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Erik Jørgensen. H. 47. L. 75. B. 47.

Stand

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

6.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

11 bud

Tidspunkt Byder Bud
91369 3.000 DKK
1156223 (Autobud) 2.900 DKK
91369 2.800 DKK
1156223 (Autobud) 2.700 DKK
91369 2.600 DKK
1156223 2.500 DKK
91369 2.400 DKK
846158 2.300 DKK
91369 2.200 DKK
864665 2.100 DKK
802930 2.000 DKK