2144/​178

Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)

Sejlskibe på åbent hav. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 66×100.

En reparation. Retoucheringer. Talrige krakeleringer og minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning og opstramning.

Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag