2144/178
Vilhelm Bille (f. København 1864, d. sst. 1908)
Sejlskibe på åbent hav. Sign. Vilh. Bille. Olie på lærred. 66×100.
En reparation. Retoucheringer. Talrige krakeleringer og minimale afskalninger. Behov for let overfladerensning og opstramning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. november 2021
Vurdering
Hammerslag