2016/874
Steen Østergaard (f. 1935)
Et sæt på fire armstole af hvidt, formstøbt og glasfiberarmeret polyamid. Model 291. Udført hos CADO. (4)
Litteratur: CADO brochure, december 1970.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 14. april 2020
Vurdering
Hammerslag