2131/773
Mick Rooney (f. 1944)
Portræt af Tina Sinclair. Sign. Rooney, 18th Jan. 1986. Pastelkridt på papir monteret på masonit. 83×60.
Glas mangler. Perforering nederst i midten.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag