2048/​833

Dansk møbeldesign

Justérbar lænestol med stel af eg. Sæde, ryg og armlæn betrukket med brunt farvet skind.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Skind med nogle krakeleringer især på sæde og armlæn.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK