2027/763
Eva Stæhr-Nielsen (f. Frederiksberg 1911, d. 1976)
Vase af stentøj med vertikale riller i relief, modelleret med smal munding. Dekoreret med okkerfarvet glasur med grønne elementer. Sign. E.St.N., 108. Udført og stemplet hos Saxbo, Denmark. H. 16,7.
Moderne kunst og design, 30. juni 2020
Vurdering
Hammerslag
21 bud