2416/285
Senempire konsol af hvidmalet og forgyldt træ, plade af marmoreret træ, bagbladen med spejlglas. 19. årh.s første halvdel. H. 82. B. 102. D. 35.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Højre forben mangler liste. Spejlglasset er senere.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag
14 bud