12108/​219

Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)

“Montana”. Tre skabsmoduler af hvidlakeret MDF, monteret på hjul, front med skuffe, hylde og låge, side med bøjle af børstet stål. Udført og delvist mærket hos Montana. H. 96,5. B. 50. D. 47,5. (3)

Sælger oplyser

Fremstår med alders- og brugsslitage. Smuds, ridser og mærker. Nøgle medfølger. Den ene med rester fra tape.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

800 kr.

Hammerslag

750 kr.

14 bud

(Autobud) 750 kr.
700 kr.
(Autobud) 650 kr.
600 kr.
550 kr.
(Autobud) 500 kr.
480 kr.
(Autobud) 420 kr.
400 kr.
(Autobud) 380 kr.
360 kr.
340 kr.
320 kr.
300 kr.