12108/219
Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)
“Montana”. Tre skabsmoduler af hvidlakeret MDF, monteret på hjul, front med skuffe, hylde og låge, side med bøjle af børstet stål. Udført og delvist mærket hos Montana. H. 96,5. B. 50. D. 47,5. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Smuds, ridser og mærker. Nøgle medfølger. Den ene med rester fra tape.
Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
14 bud