12108/​219

Peter J. Lassen (f. 1930, d. 2019)

“Montana”. Tre skabsmoduler af hvidlakeret MDF, monteret på hjul, front med skuffe, hylde og låge, side med bøjle af børstet stål. Udført og delvist mærket hos Montana. H. 96,5. B. 50. D. 47,5. (3)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Smuds, ridser og mærker. Nøgle medfølger. Den ene med rester fra tape.

Kunst, antikviteter & design, 25. februar 2021

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

750 DKK

14 bud

(Autobud) 750 DKK
700 DKK
(Autobud) 650 DKK
600 DKK
550 DKK
(Autobud) 500 DKK
480 DKK
(Autobud) 420 DKK
400 DKK
(Autobud) 380 DKK
360 DKK
340 DKK
320 DKK
300 DKK