12142/​8

Engelsk brødkurv af metal, dekoreret i gult, hanke af messing. 19. årh. H. 13. L. 29. B. 17,5.

Sælger oplyser

Senere bemaling. Enkelte ridser og mærker. Lettere brugsspor.

Kunst, antikviteter & design, 21. oktober 2021

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.250 DKK

(Autobud) 1.250 DKK
1.200 DKK
(Autobud) 1.150 DKK
1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK